Ani 6 ďalších bodov na MS v hokeji nám nemusi stačiť na postup

Autor: Ján Kinik | 8.5.2015 o 1:58 | Karma článku: 2,59 | Prečítané:  850x

     Pomaly sa blížime k posledným skupinovým zápasom na MS v hokeji, presnejšie k posledným trom pre každého v našej skupine B a podľa nejakých logických úvah, ako sa môžu prerozdeliť zvyšné body, to s nami nevyzerá najlepšie.

     Dovolím si tvrdiť, ze s prípadnými 5 bodmi získanými v nadchádzajúcich troch zápasoch, čo aj tak vôbec nebude ľahké, nepostúpime do štvrťfinále. Pri predpovediach vychádzam prevažne z papierových predpokladov. Nechcem lámať hokejku nad našimi, nakoniec sa ešte vždy môžu hecnúť a získať 7 istých  bodov čo k doterajším 7, by na postup malo stačiť, alebo zapracujú outsideri a ukradnú nejaké body favoritom, teda našim konkurentom. Dokonca by nám stačilo aj 6 bodov, ale na istý postup by to museli byť 3-bodové výhry buď proti Fínom, alebo Rusom, čo sú momentálne pre nás najväčší konkurenti o postupovú miestenku.

     Za neohrozeného postupujúceho považujem USA, ktoré bez ohľadu na posledný zápas so Slovenskom, by malo zinkasovať 6bodov od Dánov a Slovincov, takže k dnešnými 9 bodom budú mať 15 pohodlných bodov a zápas so Slovenskom k dobru.

     Za ďalšieho postupujúceho považujem Bielorusko, kde rátam, že k dnešným 10 bodom si pripíšu 3 body za zápas s Nórskom + 1 bod istoty z dvojzápasu s Rusmi a Fínmi, takže budú mať 14 bezpečných bodov.

     Teraz si vezmime, nech ten bod istoty Bielorusku ponechajú napríklad Rusi (nie Fíni) a Rusi vyhrajú po predĺžení (+2body) a na druhej strane nech Rusi vyhrajú aj nad Fínmi tiež po predĺžení (+2body), tak bez ohľadu na zápas so Slovenskom by s dnešnými 9 bodmi mali Rusi na konte 13 bodov a zápas so Slovenskom k dobru.

   Fíni s ohľadom na vyššie by si tak k dnešným 9 bodom pripísali 3 body za výhru nad Bieloruskom a 1 bod za remízu s Ruskom  takže na konte by mali 13 bodov a zápas so Slovenskom k dobru.

Takže fiktívna tabuľka bez zápasov so Slovenskom o postupové miesta by vyzerala takto:

USA  15b  (+zápas s SVK)

BLR  14b

RUS  13b  (+zápas s SVK)

FIN   13b  (+zápas s SVK)

SVK  7b   (+zápasy s FIN,RUS,USA)

=> že Slovensko musí získať aspoň 6 bodov, aby dosiahlo 13 bodov, ale takých, že z dvojzápasu s Fínskom a Ruskom jednému z nich nesmú darovať ani bodík za remízu, lebo práve cez toho súpera by sme postúpili vzhľadom na vzájomný zápas pri rovnosti bodov. S tým druhým teamom by sme v podstate mohli aj prehrať, ale potom naplno zabodovať v poslednom zápase s USA za 3 body.

     Najlepšie by bolo rovno vyhrať s Fínmi aj Rusmi v riadnom hracom čase za 6 bodov a bez ohľadu na posledný zápas s USA by sme mali postup vo vrecku.

     No a na záver predstavím onú perličku, kedy by sme sa ani so 6 bodmi, teda celkovo 13 bodmi neprebojovali do štvrťfinále:

S Fínmi vyhráme po predĺžení (+2b), s Rusmi vyhráme po predĺžení (+2b) aj s USA vyhráme po predĺžení (+2b) => Slovensko 13b, Fíni 14b, Rusi 14b, Bielorusko 14b, USA 16b.

NÁVOD NA POSTUP:

1. Vyhrať v sobotu oddýchnutí s Fínmi v riadnom hracom čase za 3 body.

2. Z dvojzápasu s Ruskom a USA nejak vydolovať ďalšie 3 body a ideme ďalej na úkor Fínov.

POMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Jeden za všetkých, všetci za jedného. Čo má Kaliňák s tromi mušketiermi

Dom, v ktorom býva minister vnútra Robert Kaliňák, je pomenovaný podľa Aramisa z Troch mušketierov. Susedmi sú Athos a Porthos.


Už ste čítali?