Ani 6 ďalších bodov na MS v hokeji nám nemusi stačiť na postup

Autor: Ján Kinik | 8.5.2015 o 1:58 | Karma článku: 2,59 | Prečítané:  854x

     Pomaly sa blížime k posledným skupinovým zápasom na MS v hokeji, presnejšie k posledným trom pre každého v našej skupine B a podľa nejakých logických úvah, ako sa môžu prerozdeliť zvyšné body, to s nami nevyzerá najlepšie.

     Dovolím si tvrdiť, ze s prípadnými 5 bodmi získanými v nadchádzajúcich troch zápasoch, čo aj tak vôbec nebude ľahké, nepostúpime do štvrťfinále. Pri predpovediach vychádzam prevažne z papierových predpokladov. Nechcem lámať hokejku nad našimi, nakoniec sa ešte vždy môžu hecnúť a získať 7 istých  bodov čo k doterajším 7, by na postup malo stačiť, alebo zapracujú outsideri a ukradnú nejaké body favoritom, teda našim konkurentom. Dokonca by nám stačilo aj 6 bodov, ale na istý postup by to museli byť 3-bodové výhry buď proti Fínom, alebo Rusom, čo sú momentálne pre nás najväčší konkurenti o postupovú miestenku.

     Za neohrozeného postupujúceho považujem USA, ktoré bez ohľadu na posledný zápas so Slovenskom, by malo zinkasovať 6bodov od Dánov a Slovincov, takže k dnešnými 9 bodom budú mať 15 pohodlných bodov a zápas so Slovenskom k dobru.

     Za ďalšieho postupujúceho považujem Bielorusko, kde rátam, že k dnešným 10 bodom si pripíšu 3 body za zápas s Nórskom + 1 bod istoty z dvojzápasu s Rusmi a Fínmi, takže budú mať 14 bezpečných bodov.

     Teraz si vezmime, nech ten bod istoty Bielorusku ponechajú napríklad Rusi (nie Fíni) a Rusi vyhrajú po predĺžení (+2body) a na druhej strane nech Rusi vyhrajú aj nad Fínmi tiež po predĺžení (+2body), tak bez ohľadu na zápas so Slovenskom by s dnešnými 9 bodmi mali Rusi na konte 13 bodov a zápas so Slovenskom k dobru.

   Fíni s ohľadom na vyššie by si tak k dnešným 9 bodom pripísali 3 body za výhru nad Bieloruskom a 1 bod za remízu s Ruskom  takže na konte by mali 13 bodov a zápas so Slovenskom k dobru.

Takže fiktívna tabuľka bez zápasov so Slovenskom o postupové miesta by vyzerala takto:

USA  15b  (+zápas s SVK)

BLR  14b

RUS  13b  (+zápas s SVK)

FIN   13b  (+zápas s SVK)

SVK  7b   (+zápasy s FIN,RUS,USA)

=> že Slovensko musí získať aspoň 6 bodov, aby dosiahlo 13 bodov, ale takých, že z dvojzápasu s Fínskom a Ruskom jednému z nich nesmú darovať ani bodík za remízu, lebo práve cez toho súpera by sme postúpili vzhľadom na vzájomný zápas pri rovnosti bodov. S tým druhým teamom by sme v podstate mohli aj prehrať, ale potom naplno zabodovať v poslednom zápase s USA za 3 body.

     Najlepšie by bolo rovno vyhrať s Fínmi aj Rusmi v riadnom hracom čase za 6 bodov a bez ohľadu na posledný zápas s USA by sme mali postup vo vrecku.

     No a na záver predstavím onú perličku, kedy by sme sa ani so 6 bodmi, teda celkovo 13 bodmi neprebojovali do štvrťfinále:

S Fínmi vyhráme po predĺžení (+2b), s Rusmi vyhráme po predĺžení (+2b) aj s USA vyhráme po predĺžení (+2b) => Slovensko 13b, Fíni 14b, Rusi 14b, Bielorusko 14b, USA 16b.

NÁVOD NA POSTUP:

1. Vyhrať v sobotu oddýchnutí s Fínmi v riadnom hracom čase za 3 body.

2. Z dvojzápasu s Ruskom a USA nejak vydolovať ďalšie 3 body a ideme ďalej na úkor Fínov.

POMEEEEEEEEEEEEEEEEEEEE!

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Obec, kde sa nestrácajú eurofondy, stavia wellness centrum

Starosta Raslavíc Marek Rakoš dokázal za dva roky vybudovať 80 pracovných miest pre sociálne slabé skupiny.

BRATISLAVA

Prestavba stanice sa blíži, Bratislava o obmedzeniach mlčí

Najskôr musia dokončiť modernizáciu električkovej trate na Špitálskej ulici.


Už ste čítali?